راهنمای تاسیس قالیشویی قسمت سوم | ماشین آلات، پرسنل و سایر هزینه ها

ماشین الات قالیشویی

بررسی و برآورد هزینه ها ی ماشین آلات قالیشویی | قبل از لیست کردن هزینه های راه اندازی ابتدا شما نیاز دارید که لیستی از ماشین آلات قالیشویی، نیروی انسانی، موادشوینده و … تهیه کنید.

بررسی هزینه های مورد نیاز در این مقاله به صورت شروع به کار با امکانات کلی و ابتدایی می باشد که با داشتن این امکانات می شود برای استارت، یک مجموعه ماشین آلات قالیشویی را اداره کرد.

به دلیل نوسانات قیمت درکشور قیمت ماشین آلات قالیشویی، ابزار ها و نیاز ها در این مقاله به شما اعلام نخواهد شد. اما در این مقاله اطلاعات تماس برخی از تولید کنندگان ماشین آلات قالیشویی و ابزارهای مورد نیاز به شما اعلام خواهد شد تا در صورت نیاز تماس گرفته و قیمتهای بروز را جویا شوید.

ماشین آلات قالیشویی و  شستشو

ماشین آلات مورد نیاز قالیشویی  به چند دسته تقسیم میشوند. ما در این مقاله آنها را معرفی میکنیم و در انتها پیشنهاد خرید ماشین آلات مورد نیزا شما برای استارت کار را به شما می دهیم.

 • دستگاه شستشوی اتوماتیک (در چند مدل مختلف)
 • دستگاه شستشوی دستی، پلیشر غلطکی ( در چند مدل مختلف همراه با موتور و توان های متفاوت)
 • دستگاه شستشوی ریلی ( در یک مدل همراه با توان های مختلف موتور و شرکت سازنده موتور)
 • دستگاه شلاق زن فرش ( استفاده از این نوع دستگاه برای فرشهای قدیمی و دستبافت توصیه نمیشود)
 • دستگاه خشک کن لوله ای درب دار ( در مدل، توان و دور های مختلف )
 • دستگاه خشک کن لوله ای بدون درب ( در مدل، توان و دور های مختلف )
 • خشک کن دیگی یک مدل از خشک کن های فرش می باشند که به دلیل آسیب رساندن به فرش منسوخ شده اند.
 • گرمخانه گازی ( در نوع های اتوماتیک و دستی برای خشک کردن فرش در فصل های برفی و بارانی)
 • دستگاه خاک گیر ( به صورت ضربه ای می باشد و برای فرش های کهنه و قدیمی مناسب نمی باشد)
 • دستگاه تصفیه آب
حتما بخوانید :  جارو زدن فرش برای فرش مفید است یا مضر؟!تاثیر جارو بر عمر فرش

پیشنهاد: اگر در ابتدا میخواهید با کمترین هزینه شرکت را راه اندازی کنید پیشنهاد ما به شما در تهیه ماشین آلات قالیشویی به شرح ذیل می باشد:

 • برای شستشوی فرش: دستگاه شستشوی دستی، پلیشر یا دستگاه شستشوی ریلی
 • برای آبگیری: آبگیر لوله ای درب دار با ۱۰۰۰ یا ۱۲۰۰ دور در دقیقه
 • گرمخانه گازی

ابتدا این امکانات برای راه اندازی و ابتدای کار شما کافی می باشد تا در آینده با گسترش شرکت ماشین آلات قالیشویی جدید تری خریداری کنید.

مکان مورد نیاز برای قالیشویی و ماشین آلات قالیشویی

اگر برای تاسیس شرکت قالیشویی در نظر دارید که محل کارخانه را خودتان بسازید حتما با سازنده در میان بگذارید که ساخت سالن برای یک شرکت قالیشویی می باشد.

در اینصورت میتوان سالن را بخش بندی کرد که این بخش بندی در آینده سرعت به کار شرکت شما خواهد داد.

اگر نیاز به اجاره ی یک مکان برای شرکت خود دارید باید حد اقل یک سوله ای با متراژ ۶۰۰ الی ۷۰۰ متری همراه با برق ۳ فاز نیاز دارید. حدود ۲۰۰ متر برای گرمخانه گازی، ۳۰۰ متر برای شستشوی و آبگیری و می توانید در سایر قسمتهای محل مورد نظر دفتر کار خود را در نظر داشته باشید. و در کنار آن نیز باید اتاق استراحتی نیز برای پرسنل در نظر بگیرید.

ابتدا سعی کنید دفتر کار خود را در همان شرکت راه اندازی کنید. اما اگر احساس می کنید نیاز به یک دفتر در سطح شهر دارید که هزینه های دفتر در داخل شهر را طبق شهر خود محاسبه و به هزینه های کلی اضافه کنید.

حتما بخوانید :  کارخانه قالیشویی شاپرک - شیوه های رنگبری

سایر هزینه ها

هزینه های پارت بندی داخل گرمخانه گازی، خودرو های جمع آوری و تحویل فرشها، شماره های تماس. هرچقدر رند تر باشند قیمت آنها بالاتر خواهد شد. هزینه های میز و صندلی ها دفتر کار، اتاق استراحت پرسنل و … لوازم گرمایشی و سرمایشی دفتر کار.  

پرسنل مورد نیاز برای یک قالیشویی

برای انجام خدمات قالیشویی شما حد اقل به ۲ نفر نیرو برای شستشوی فرشها نیاز دارید. حد اقل ۲ الی ۳ نفر برای پهن و جمع کردن فرشها برای شستشو.

۱ نفر برای آبگیری فرشها و ۱ نفر نیز برای انتقال فرشهای آبگیری شده به گرمخانه گازی و حد اقل ۲ نفر نیرو برای گرمخانه گازی و یک منشی برای دفتر کار و پاسخ به تماس های مشتریان نیاز دارید.

این تعداد نیرو برای زمانی می باشد که شما حجم سفارش کارهایتان به به صورت متوسط ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ متر فرش در روز می باشد.
در ابتدای تاسیس شما برای انجام کلیه کارهای شستشو، آبگیری و خشک کردن از ۲ الی ۳ نیرو استفاده کنید. و همراه با افزایش سفارش ها می توانید نیروهای خود را افزایش دهید.

 

منبع:سایت تبلیغاتی قالیشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما