دستگاه قالیشویی : انواع دستگاه قالیشویی؟

دستگاه قالیشویی

دستگاه های قالیشویی اگر از لحاظ فنی کیفیت مناسبی داشته باشند، آسیب رسیدن به فرش به کمترین حد خود میرسد.

با رعایت اصول و قوانین دستگاه سازی و استفاده از دستگاه های با کیفیت و استاندارد جهت شستشوی فرش حتما مسئول قالیشویی و کاگران قالیشویی را در جلوگیری از اسیب رسیدن به فرش کمک خواهد کرد و در آن سوی قضیه هم کار ساده تر و روتین تر پیش خواهد رفت.

دستگاه قالیشویی

معمولا شامل فرچه، شلاق زن، آبگیر دورانی، گرمخانه گازوئیلی.فن هدایت کننده هوا و … میباشد

دستگاه های اتوماتیک

نیز شامل آبگیر های دورانی ولوله ای، میباشند.دستگاه تمام اتوماتیک فرچه زنی به این صورت عمل میکنند که فرش از یک سمت وارد دستگاه شده واز سمت دیگر شسته شده و آبکشی شده خارج میشود و از همانجا به کمک کارگرها به گرمخانه اتوماتیک انتقال داده میشود و پس از گذشت حدوده ۳ ساعت از این دستگاه خشک شده و به صورت لول شده بیرون می آید.

مدرن و به روز بودن دستگاه های اتوماتیک یکی از فاکتور های مهم در شستشوی هر چه بهتر فرش میباشد.به این صورت که قالی و فرش با سرعت بیشتر شسته میشود و همین که تاخیر در شستشوی فرش به وجود نمیاید، به همین جهت از آسیب دیدگی و مواردی از این دست جلوگیری میشود.

یکی دیگر از مواردی که در کنار به روز بودن دستگاه ها، باعث بالا رفتن کیفیت یک قالیشویی میشود این است که افراد مجرب و متخصصی در کادر قالیشویی مشغول به کار باشند.افرادی مانند استاد کار قالیشویی.

قیمت شستشوی فرش در قالیشویی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از جمله که مهمترین آن است دستی و یا ماشینی بودن فرش و ابعاد آن می باشد. قیمت قالیشویی بر اساس ابعاد و متر مربع تعیین شده و برای خدمات جانبی مانند رفو و اتو کشی و ترمیم ریشه ها ممکن است هزینه اضافی اخذ گردد.

حتما بخوانید :  نحوه بافت گلیم چگونه است؟

منبع:اتحادیه قالیشویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما