پاک کردن چسب مایع و قطره ای از روی فرش

پاک کردن چسب از روی فرش

پاک کردن چسب قطره ای و چسب مایع از روی فرش

وجود لکه ها بر روی سطوح مختلف باعث ایجاد منظره ای ناخوشایند میشود.مخصوصا اگر بر روی فرش باشد.یکی از این نوع لکه ها میتواند چسب مایع یا قطره ای باشد. پاک کردن و برطرف کردن جای چسب ها مایع بسیار مهم است. به این دلیل که پس از چسبیدن به سطح فرش اگر در برداشتن آن بی اعتنایی شود، به مرور زمان رنگ قسمت چسبیده شده و الیاف فرش تغییر میکند. درنتیجه پس از این اتفاق، سریعا در برطرف نمودن این مشکل اقدام کنید.

 

پاک کردن چسب قطره ای و مایع از روی فرش

اولین کاری که باید برای پاک کردن لکه چسب مایع انجام دهید این است که یک پارچه نخی را بر روی فرش بگذارید و روی آن را با اتویی با درجه متوسط اتو کنید. این عمل را تا زمانی که چسب به پارچه بچسبد انجام دهید.

برای برطرف نمودن لکه چسب های قوی مانند چسب دو قلو و چسب قطره ای و یا چسب یک دو سه، با توجه به جنس الیاف فرش بر روی قسمت موردنظر، چند قطره استون ریخته و به آرامی و با احتیاط چسب را از قسمت موردنظر جدا کنید.

موارد مهم :

– برای برداشتن چسب با اتو، حتما از پارچه نخی استفاده کنید به این دلیل که پارچه های پلاستیکی نه تنها لکه را به خود نمیگیرد بلکه خود این پارچه ها باعث بدتر شدن این مساله خواهند شد. پس حتما در استفاده از این روش از پارچه نخی استفاده کنید.

حتما بخوانید :  نکاتی در رابطه با قالیشویی ارزان

– در روش برطرف نمودن لکه چسب قطره ای از روی فرش با استفاده از استون، حتما قبل از اینکه این محلول را بر روی قسمت مورد نظر بریزید، برای اینکه مطمئن شوید که به بافت و رنگ و الیاف فرش شما آسیبی نمیرساند، مقداری از این محلول را بر روی قسمت از فرش که در دید نیست تست کنید که از بروز این پیشامد ناگوار جلوگیری شود.

– همچنین در استفاده از استون باید بسیار مراقب باشید و فقط مقداری از استون را با قطره چکان بر روی چسب خشک شده بریزید تا شاهد تغییر رنگ و آسیب به بافت فرش نباشید.

منبع: اتحادیه قالیشویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما