شستشوی فرش دسباف و باورهایی درست و نادرست درباره قالیشویی چیست ؟

شتشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

در این مقاله درباره یکسری از باورهای درست و نادرست درباره شستشوی فرش دسباف و قالیشویی سخن خواهیم گفت پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این باروها بدانید

درباره قالیشویی و مبل شویی و شستشوی فرش دسباف شایعات و نظرات مختلفی وجود دارد که تشخیص درست یا اشتباه بودن آن‌ها مشکل است. وقتی صحبت از شستشوی مبلمان و شستشوی فرش دسباف در منزل به میان می‌آید به دلیل اهمیت و قیمت شستشوی فرش دسباف آیتم‌ها نمی‌توان به اطلاعات ناقص و اشتباه تکیه کرد. استفاده نادرست از ابزار و وسایل شستشوی فرش دسباف می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به فرش یا مبلمان وارد کرده و ظاهر و دکوراسیون خانه را از بین ببرد.

قالیشویی ارزان و مبل شویی و شستشوی فرش دسباف در حقیقت برای ارتقای ظاهر خانه، راحت‌تر و تمیز شدن فضا، ارتقای طراحی، سبک و استایل خانه انجام می‌شود. بنابراین در ادامه با برخی از باورهای رایج درباره شستشوی فرش و مبلمان و درستی و نادرستی هر یک آشنا می‌شویم.

باید مرتبا و به صورت منظم روی فرش و مبلمان را جاروبرقی کشید؟

حقیقت: قالیشویی عمق بافت فرش و روکش مبلمان را تمیز می‌کند حال آنکه جاروبرقی چنین امکانی را ندارد. البته باید به صورت مرتب روی فرش جاروبرقی کشیده شود تا گرد و غبار، موی حیوانات خانگی و پرز و ذرات آلودگی از روی آن پاک شود. جارو برقی کردن فرش و مبل یاعث می‌شود ظاهر فرش در فاصله بین شستشوها و شستشوی فرش دسباف ، تمیز و مرتب باشد.

حتما بخوانید :  شستشو-چرا ریشه فرش بعد از شستشو زرد می شود و راه حل آن؟

در حقیقت، درست پیش از ارسال فرش یا مبلمان به مراکز شستشو، باید  تمامی سطح قالی و مبل را جاروبرقی کشید. این کار باعث از بین رفتن گرد و غبار و ذرات آلودگی از روی فرش شده و در نتیجه در  روند قالیشویی و مبل شویی و شستشوی فرش دسباف تمیزتر می‌شود.

شستشوی فرش دسباف باعث خراب شدن و از بین رفتن ظاهر فرش می‌شود بنابراین تا وقتیکه واقعا نیاز نباشد نباید به قالیشویی مراجعه کرد؟

حقیقت: سیستم قالیشویی و مبل شویی مدرن و مواد شوینده‌ای که مورد استفاده قرار می‌گیرد کاملا بی‌ضرر هستند. در روش‌های شستشوی فرش دسباف اتخاذ شده در این مراکز مواد شوینده به لابلای بافت و تار و پود فرش و روکش مبلمان نفوذ کرده و آن‌ها را کاملا تمیز می‌کند.

در حقیقت یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه فرش و مبل  و شستشوی فرش دسباف همیشه ظاهری نو و جدید داشته باشند این است که به صورت منظم آن را بشویید. وقتی از مواد شوینده و پاک‌کننده استفاده می‌کنید قادر خواهید بود تاثیرات آن را در پاکیزگی قالی به وضوح مشاهده کنید.

اگر قصد دارید مبل و فرش و شستشوی فرش دسبافرا در منزل بشویید، بهتر است قبل از آغاز کار مقداری از ماده شوینده را روی قسمت کوچکی از فرش یا مبل امتحان کرده و ببینید که آیا تاثیر منفی روی بافت فرش و مبل دارد یا خیر. در اغلب موارد مشکلی پیش نمی‌آید اما در هر حال انجام این آزمایش کوچک خالی از لطف نیست.

بسیاری برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی ترجیح می‌دهند از مواد شوینده‌ای که خود در خانه درست می‌کنند استفاده نمایند.

حتما بخوانید :  بهترین قالیشویی تهران چگونه باید باشد ؟

فقط در صورت وجود لکه روی فرش یا مبل نیاز به شستشو وجود دارد؟

حقیقت: حتی اگر لکه‌ای هم وجود نداشته باشد، هنوز هم باید به صورت مرتب شستشو شود. شستشوی فرش چه در خانه و چه در قالیشویی خیلی بیشتر از پاک کردن لکه انجام داده و تمامی ذرات آلودگی که در بافت روکش مبل یا تار و پود قالی پنهان شده را از بین می‌برد. این ذرات آلودگی بسیار ریز در حقیقت همان عاملین اصلی بروز آلرژی هستند و معمولا با جارو کردن در شستشوی فرش دسباف از بین نمی‌روند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
آیا به کمک احتیاج دارید؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Buttonتماس با ما