قالیشویی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قالیشویی خوب

قالیشویی خوب در تهران

قالیشویی خوب از زمان های خیلی دور که انسان ها از زیرانداز به عنوان وسیله ای برای نشستن استفاده می کردند، نظافت و شستشوی آن هم رواج داشته است.

بعد از رونق قالی و استفاده از فرش هم قالیشویی و فرش شویی به حرفه های خیلی ضروری و مهم تبدیل شد. البته شاید تا ۱۵ یا بیست سال پیش قالیشویی و فرش شویی ها چندان زیاد نبودند و به دلیل اینکه خانه ها حیاط دار بود خانواده ها ترجیح می دادند قالی های خود را در خانه و در حیاط بشویند اما با گسترش شهر نشینی و بوجود آمدن خانه ها و آپارتمان های کوچک قالیشویی حرفه ای بسیار رو به گسترش شد و بسیاری از مردم به سمت قالیشویی ها تمایل پیدا کردند.

قالیشویی خوب در دنیای امروز

با گذشت زمان و به وجود آمدن دستگاهها و ابزارهای مدرن برای قالیشوییاین حرفه بسیار رونق پیدا کرد و نحوه شستشوی فرش در آنها هم مدرن تر و بهتر شد. استفاده از مواد شوینده مناسب و نحوه شستشوی دقیق به طوریکه به فرش آسیب وارد نشود از ویژگی های کارخانه قالیشویی بوده و البته نحوه خشک کردن فرش در کارخانه قالیشویی به عنوان وجه تمایز آنها با روش های دستی محسوب می شود.

برای اینکه فرش ها به صورت کامل مناسب و ایمن شسته شده و کمترین تغییر در آنها ایجاد شود، فرش ها را در ابتدای کار به دو دسته، دستی و ماشینی تقسیم می کند. یک کارخانه قالیشویی حرفه ای و متخصص قطعا می داند شستن هر یک از این فرش ها روش های خاص خود را داشته و نباید مثل هم باشد.

حتما بخوانید :  شستشوی مبل ، موکت و فرش در منزل

عموما فرش های دست باف بسیار ظریف هستند و باید برای شستن آنها از مواد شوینده مخصوص استفاده کرد ضمن آنکه در هنگام شستشو هم نباید به آن فشار و سایش زیاد وارد شود.

کارخانه قالیشویی مجاز کارخانه ای است که از طرف صنف مربوطه مجوز گرفته و دستگاههای لازم برای این کار را داشته باشد. اینکه فقط یک نفر فضایی را برای این اختصاص دهد بدون اینکه اطلاعات درستی از فرش و بافت آن داشته باشد، کافی نیست و می تواند به فرش مشتریان آسیب وارد کند.

عموما کارخانه قالیشویی علاوه بر داشتن کارگرانی برای شستشوی فرش ها کارشناسانی هم دارد تا بتوانند در مورد شستن انواع قالی آنها را راهنمایی کنند و اگر این کارشناسان حضور دایمی هم نداشته باشند در زمان های مختلف برای بررسی و تایید روند کار در کارخانه قالیشویی حاضر شوند و ایرادات موجود را برطرف کنند.

برخی فرش ها قیمت بالایی دارند و آسیب دیدن آنها می تواند به مشتری و هم به صاحب کارخانه قالیشویی ضرر و زیان زیادی وارد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
آیا به کمک احتیاج دارید؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Buttonتماس با ما