چگونه بدانیم یک قالیشویی مجاز است؟

قالیشویی مجاز

هرساله، نزدیک عید که میشود، کار و کاسبی قالیشویان رونق می گیرد و حسابی سرشان برای شستن انواع فرش های مشتری شلوغ می شود. ازاین رو، شاهد افزایش تبلیغ انواع قالیشویی ها چه به صورت تراکت، اس ام اس و برچسب های کوچک برروی دیوار و غیره هستیم. اما همیشه این سوال برای مشتریان وجود دارد که قالیشویی مجاز را چگونه تشخیص دهیم؟ کدام قالیشویی در ارائه خدمات کیفیت بهتری نسبت به بقیه دارد؟
متاسفانه در چنین روزهایی، افرادی هم اقدام به ایجاد شرکت های قالیشویی صوری می کنند و بعد از دریافت فرش ها،  آن ها را برنمیگردانند و بعد از چند وقت که تعداد فرش و قالی ها به مقدار قابل توجهی رسید، شرکت خود را نیز تخلیه می کنند. براساس گزارش های پلیس و اتحادیه، شکایت های زیادی در این خصوص از شرکت های صوری نیز در نزدیکی های ایام عید نیز ثبت می شود. پس باید چه کاری انجام داد که در دام این افراد و موسسات کلاهبردار نیافتیم؟ در ادامه چند راهکار را برای شما بیان می کنیم که با کمک آن ها بتوانید قالیشویی مجاز را از غیر مجاز تشخیص دهید.

پیدا کردن قالیشویی مجاز
۱٫ اولین راه بررسی سایت اتحادیه قالیشویان شهرتان است.

در این سایت شما میتوانید لیستی از قالیشویان مجاز را که نزدیک محله شما می باشند را پیدا کنید.

همچنین می توانید با تماس از اتحادیه درخصوص کیفیت و شکایت های ثبت شده آن ها سوالاتی کنید. به هرحال شوخی نیست.

شما قرار است که فرش چند میلیونی و گران خود را به آنها بسپارید، پس خیلی برایتان مهم است که حتما یکی از بهترین ها در این زمینه  را پیدا کنید. همچنین در سایت اتحادیه، قیمت های مصوب قرار داده شده است.

 

حتما بخوانید :  شستشوی تابلو فرش چه مراحلی دارد؟

۲٫در صورتیکه کیفیت و انجام به موقع تعهدات برایتان خیلی اهمیت دارد شرکتی را انتخاب کنید که خود دارای کارخانه قالیشویی باشد و خود راسآ کار شستشو را انجام دهد .

سپردن کار به دست دفاتر قالیشویی که خدمات خود را توسط سایر کارخانجات انجام میدهند ممکن است همیشه با کیفیت مورد نظر شما انجام نشود.

 

۳٫ می توانید از ۱۱۸ نزدیکترین قالیشویی مجاز را بپرسید. تمامی شماره هایی که این سامانه به شما می دهد، معتبر می باشد. زیرا شرکت ها برای ثبت شماره خود در سامانه ۱۱۸ نیازمند تاییدیه اتحادیه صنفی خود می باشند.

۴٫ می توانید از بخش راهنمای روزنامه همشهری، لیست قالیشویی های مجاز را پیدا کنید.

توافقی بین این روزنامه و اتحادیه قالیشویان بسته شده است و در آن فقط لیست قالیشویی مجاز قرار میگیرد.

البته توجه داشته باشید تعداد شماره تلفن زیاد یک قالیشویی نشانه اعتبار آن قالیشویی و یا داشتن شعبه در نقاط مختلف شهر نیست . این شماره ها همه به یک محل دایورت شده اند.

 

۵٫ از دوستان و آشنایان که خود به تازگی فرش خود را به یک قالیشویی مجاز داده اند، آدرس یکی از آن ها را بگیرید. حتما در خصوص کیفیت و خدمات آن ها سوالاتی بپرسید.

 

?چند نکته مهم:
• به هیچ وجه به قالیشویی هایی که در تبلیغ خود قیمت خود را ارزان تر از همه اعلام می کنند، اعتماد نکنید. اتحادیه، قیمت ها را براساس معیارهای خاصی تعیین می کند.

قالیشویی مجاز هیچگاه قیمت خود را کمتر از اتحادیه اعلام نمی کند و در واقع می توان گفت که برای او اصلا به صرفه نیست که کمتر از حد معمول بگیرد. اما شرکت های غیر مجاز با این روش سعی می کنند توجه افراد را به خود جلب کرده تا بتوانند فرش های مردم را به بدست بیاورند.

حتما بخوانید :  قالیشویی مدرن و معتبر چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

• زمانی که از طرف شرکت، ماشینی برای حمل فرش شما آمد، حتما از آن ها کارت شناسایی موسسه را بخواهید و به هیچ وجه به افراد غیرمجاز اعتماد نکنید. روش تشخیص معتبر بودن کارت را از شرکت بپرسید یا در سایت آن ها بخوانید.

• به شرکت های قالیشویی که از طریق تلگرام یا شبکه های اجتماعی فقط تبلیغ می کنند و یک شماره جهت تماس قرار می دهند، اعتماد نکنید. شرکت های قالیشویی مجاز باید شماره ثبت خود را نیز اعلام کنند تا مشتری ها با بررسی آن ها، مجاز بودنشان رابررسی کنند.

• بعد از تحویل فرش، حتما آن را جلوی کارشناس مربوطه باز کنید تا اگر آسیبی هست، سریعا آن را به مسئولان شرکت گوشزد کنید. اگر مسئولان شرکت، این آسیب را متوجه خود شما دانستند، می توانید به اتحادیه شکایت کنید. مطمئن باشید که اتحادیه این مساله را با جدیت تمام دنبال می کند.

• حتما در انتها از شرکت یک رسید و فاکتور معتبر دریافت کنید که در صورت شکایت بتوانید موارد خود را ثابت کنید.

منبع:فرش قرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما